من نویس

نوشتن جایگزین خوبی برای گریه است، آدم را سبک می‌کند.

من نویس

نوشتن جایگزین خوبی برای گریه است، آدم را سبک می‌کند.

این قسمت:

کمبود جدیِ یک نفر

به تو : این هم یک نامه دیگر است

شنبه, ۷ مرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۵۲ ب.ظ
عزیزترین،
   شب‌های گرمی ست، بر خلاف زمستان. من روی تخت خوابم در تاریکی شب از پنجره، نسیم آرامی که درخت‌های چنار را تکان می‌دهد تماشا می‌کنم و به نازلی - گلدان حسن یوسفم - لبخند می‌زنم، سپس به تو فکر می‌کنم. به تو که می شود ساعت‌ها به آن فکر کرد!
   حالت چطور است؟ اکنون این از سوالات اساسی‌‌ای است که نمی‌دانم. اما خب می‌گویند بی‌خبری خوش خبری ست یا یک همچین چیزی. خبرها بی فایده اند. خبرهای دورادور مسخره. از تو به من، در این تابستان داغ، فقط زمزمه‌های درگوشی می‌چسبد که ندارمش. زمزمه‌های درگوشی و بستنی میوه‌ای خانگی. یا شاید هردو. تو که بستنی میوه‌ای خورده ای و نفس‌های سردت گوشم را قلقلک می دهد. اشکالی ندارد که این‌ها تخیل‌اند. همه حقایق روزی تخیل بوده اند. فقط به این تخیلات لبخند بزن و یادت باشد بستنی میوه ای و زمزمه‌های درگوشی خنک.
   راستی‌، روزهای اول رانندگی‌ام، هرجا چند گنجشک وسط خیابان بودند کنترلم را از دست می‌دادم. گنجشک‌ها مرا یاد تو میاندازند. حالا فقط بهشان لبخند می‌زنم چون می‌دانم زیرشان نمی‌کنم. آن‌ها خوب بلدند در زمان مناسب فرار کنند، درست مثل تو. چه گنجشک‌وار از چنار پائیزی من گریختی. خب طبیعی‌ست. بهار هم در راه است.
    دلخور نیستم، حتی نبودنت قشنگ است. بله، قشنگ است انتظار تو در کنار تمامی انتظارات دیگرم. این از آن حرف‌های شاعرانه صدمن یک غاز نیست. حرف حساب است. از من توضیح و تفسیر نخواه. حوصله‌اش را ندارم. همین جمله ساده را بپذیر. بپذیر که انتظار قشنگ است. قبل از همه اتفاقات خوب انتظاری بوده است. انتظار در واقع خودش بخشی از یک اتفاق خوب است. شاید شروعش است و شاید تمامش. انتظار را دوست داشته باش به اندازه‌ای که مرا دوست داری...
   اوضاع من هم خوب است. مگر یک دختر از زندگی چه می خواهد. یک تو برای همیشه‌اش. یک تو برای تمام نداشته‌هایش. یک تو که بشود به خیالش تکیه کرد و روزی عاشقش شد. من تو را دارم هرچند دور، هرچند بی خبر یا با این خبرهای مسخره و بدون زمزمه‌های درگوشی. مهم نیست. داشتن تو فراتر از مفاهیم فیزیکی است. داشتن تو یک احساس است که سایه تمام لحظات من می شود. که نسیم خنکش می‌وزد به جای جای درونم و اگر هم جایی آتشی به پا شد، ابر داشتنت می‌بارد و گلستانش می کند. پس ملالی نیست جز غرغرهای بی اهمیت همیشگی. تو، بیش از این‌ها مهمی.
یک دنیا آرزوی آرامش برای تو
فافا

+ بی پروا...
 • ۹۶/۰۵/۰۷
 • fafa

به تو نویسی

نظرات  (۴)

کار جالبیه نامه نگاری برای یار نیامده :)
پاسخ:
جالبه، شیرینه، آرامش بخشه :)
صد نامه فرستادم، صد راه نشان دادم/یا نامه نمی‌خوانی، یا راه نمی‌دانی :(
پاسخ:
نه میخونه راهم پیدا میکنه :(
 • می‌نویسم از خودم
 • چه قشنگ! :)
  پاسخ:
  بله قشنگه:)
 • یاسمن مجیدی
 • تو نویسی ها...چه دلنشین
  پاسخ:
  "تو" همه چیزو دلنشین میکنه:)